Kłopotliwe bagaże

Wizz Air - BagażPodróżując samolotem prawie zawsze mamy przy sobie bagaże, niekiedy zdarza się, że nie są to zwyczajne ubrania i przybory toaletowe. Bywa też tak, że wozimy samolotem bardzo niestandardowe przedmioty, dlatego też czasami nastręcza to wiele nieporozumień i problemów, szczególnie gdy nie wiemy czy samolotem danych linii lotniczych wolno nam przewieźć konkretną rzecz, czy też nie wolno jej przewozić samolotem i będziemy musieli wybrać inny środek transportu.

Węgierski Wizz Air zamieścił na swojej stronie internetowej informację dotyczącą przewozu nietypowych rzeczy, dzięki czemu pasażerowie mogą wcześniej zasięgnąć wiadomości na ten temat. Często pasażerowie zastanawiają się, czy mogą przewozić samolotem przedmioty delikatne, które łatwo uszkodzić podczas transportu np. urządzenia, elementy mebli, narzędzia, tkaniny wymagające specjalnego traktowania lub rzeczy o nietypowym kształcie. Zamiar przewiezienia wszystkich takich rzeczy należy zgłosić przewoźnikowi w momencie dokonywania rezerwacji, konieczne jest uzyskanie zgody przewoźnika oraz uiszczenie stosownej opłaty manipulacyjnej. Linia Wizz Air zastrzega sobie prawo odmowy przewiezienia tego rodzaju rzeczy, jak również w przypadku wniesienia takiej rzeczy do samolotu i niepoinformowania o tym przewoźnika nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za uszkodzenie bądź zniszczenie przedmiotu.

Podróżujący muzycy zastanawiają się jak mogą bezpiecznie przewieźć swoje instrumenty muzyczne. Otóż mniejsze instrumenty można przewozić na pokładzie samolotu poprzez wykupienie dodatkowego miejsca, według stawki dla osób dorosłych. Instrumenty większe nie przekraczające wraz z pokrowcem wagi dziesięciu kilogramów oraz o wymiarach nie większych niż pięćdziesiąt sześć centymetrów na czterdzieści pięć centymetrów oraz na dwadzieścia pięć centymetrów mogą być przewożone jako bagaż podręczny pasażera. Instrumenty bardzo duże Wizz Air zaleca przewozić po ich oznakowaniu jako bagaż z ograniczeniem, rzeczy takie przewożone są w luku bagażowym samolotu, gdyż są zbyt duże aby przewieźć je w kabinie samolotu, również z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli nie jesteśmy pewni co do możliwości przewiezienia przez nas określonego przedmiotu najlepiej skontaktować się z przewoźnikiem w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X