Nowości w portach lotniczych

Polskie porty lotnicze rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Główne lotnisko to port Fryderyka Chopina, natomiast na drugim miejscu znajdują się Balice i Pyrzowice. Wiele lotnisk regionalnych zmieniło się nie do poznania. Przede wszystkim zostały zmodernizowane, odnowione, a także oferujące bardzo dużą ilość usług. W ostatnim czasie sporo mówiło się o porcie lotniczym w Balicach. W tym roku uruchomiono połączenie pociągu z portu lotniczego do centrum miasta w cenie 5 złotych. Do tej pory było to 19 złotych. Taka cena miała już miejsce osiem lat temu, kiedy to uruchomiono po raz pierwszy to połączenie. Od 1 września przyszłego roku usługę przewozów będzie oferowała inna firma niż obecnie. Z usług pociągu będzie można korzystać co pół godziny, do godziny 23. Pasażerowie będą korzystali z pociągów Acatus Plus, które cechują się bardzo wysoką jakością usług. Pod koniec sierpnia 2015 roku będzie można korzystać z pociągu bezpośrednio przy terminalu. Pociągi mogą przywozić około 300 osób, jednak z powodu wielu podwyżek, niewielu pasażerów korzystało z takich rozwiązań. W 2012 roku pociągi dwukrotnie zwiększyły ceny za bilety, czego konsekwencją było przeniesienie się przez pasażerów na autobusy. Obecnie dzięki nowym połączeniom i przystępnym cenom, pociągi z pewnością będą cieszyły się większym zainteresowaniem.

acatus plus

Modlin – nowe możliwości

Nie tylko w Krakowie nowy rok przyniesie spore zmiany. Podobnie będzie także w Modlinie. Lotnisko z początku borykało się z wieloma problemami, jednak obecnie w bardzo szybki sposób się rozwija. W 2015 roku możemy spodziewać się nowego hotelu przy Modlinie, który będzie mieścił w sobie około stu pokoi. Ponadto pojawi się nowy przewoźnik, przeloty czarterowe a także sporo nowych połączeń.

Problemy ze środkami unijnymi- porty lotnicze

Wiele lotnisk korzysta z różnych źródeł dochodów, aby się rozwinąć. Między innymi są to środki unijne, jednak w tym roku zapowiedziano, że środki nie będą przekazywane na lotnictwo, ale także na inne środki transportu. Dlatego mniejsze porty regionalne, obawiają się, że nie będą mieć środków aby zmodernizować porty tak, aby odpowiadały wszystkim wymaganiom. Jednak warto zauważyć, że od wielu lat porty lotnicze znacznie się zmodernizowały.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X