Portugalia w tanich liniach lotniczych

Wizz AirNowy rok to nowe szanse i możliwość dla wielu linii lotniczych. Z nowych okazji chcą skorzystać przedstawiciele taniego latania, które już teraz oferują różne połączenia. Przedstawiciele low cost korzystają z mniejszych lotnisk, a także zachęcają do lotów tylko z bagażem podręcznym. Wraz z liniami Ryanair i Wizz Air możemy polecieć do Portugalii.

Porto i Faro

Porto to stolica północy Portugalii. Pzrede wszystkim słynie z wybornego wina. Turystyka w Porto jest bardzo dobrze rozwinięta, gdyż to miasto odznacza się bardziej sprzyjającym klimatem. Porto jest pełne zabytków i obiektów kulturowych. Porto nie posiada głównej części miasta, wręcz przeciwnie jest pełne alejek, przez co warto zwiedzać ten obszar na piechotę. Możemy podziwiać tutaj Casa de musica, Katedrę, a także Ogrody kryształowego Pałacu. Faro z kolei to miasto pełne legend i atrakcji turystycznych. Wczasy w Portugalii to bardzo ciekawa przygoda. Oczywiście najczęściej odwiedzana jest Lizbona, jednak oprócz stolicy warto zwiedzić tutaj wiele innych miejsc. Warto odwiedzić liczne muzea a także katedrę fatimską. W hotelach i restauracjach zasmakujemy dobrego wina i przepysznego specjału- cataplana, czyli duszonych owoców morza. Portugalia ma swój nietypowy klimat, dlatego co roku przyciąga tutaj miliony turystów nie tylko z Europy ale także z całego świata.

Ryanair i Wizz Air do Portugalii

Z portu lotniczego w Modlinie i Gdańsku możemy polecieć do Faro. Z Wrocławia są realizowane połączenia do Porto. Wizz Air i Ryanair mimo, że są odwiecznymi konkurentami, teraz oferują wspólne loty przesiadkowe. Loty z przesiadkami są mniej komfortowe, jednak niska cena rekompensuje skomplikowaną podróż. Warto latać tylko z bagażem podręcznym, gdyż cena przelotu jest naprawdę niska. Wizz Air w Gdańsku planuje jeszcze więcej lotów od przyszłego roku, przez co do tego portu lotniczego wprowadza nowego airbusa A320. Węgierska linia lotnicza w Modlinie ma jeszcze lepsze wyniki niż Ryanair. Mimo, ze port lotniczy funkcjonuje od lipca stał się nieoficjalną stolica taniego latania. Do tej pory był nią Wrocław, w którym Ryanair zbazował swoje samoloty.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X