Samolotem w świat z ulubionym polskim przewoźnikiem

Wizz AirWęgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air po upadku w lutym zeszłego roku narodowego węgierskiego przewoźnika Malev, stały się największymi liniami tego kraju. W siatce połączeń obejmuje porty lotnicze Europy Środkowo-Wschodniej, Europy Zachodniej, Turcji, Gruzji i Izraela. Wśród szesnastu baz operacyjnych, pięć z nich znajduje się w Polsce na lotnisku Katowice, Gdańsk, Poznań, Warszawa/Modlin i Wrocław. Na 12 mln przewiezionych w 2012 roku pasażerów, aż 4,3 mln podróżowała z i do Polski. W stosunku do 2011 roku Wizz Air odnotował w ruchu pasażerskim 12 proc. wzrost.

Z Polski w świat

Obsługujący polskie porty lotnicze węgierski przewoźnik oferuje z nich same atrakcyjne i warte odwiedzenia kierunki. Wykonuje m.in. tanie loty do Barcelony, Londynu, Mediolanu, Paryża, Sztokholmu, Oslo, Rzymu, Liverpoolu, Kolonii, Hamburga, Stavanger. Siatka połączeń Wizz Aira stale się rozrasta. Jak zapowiada niskobudżetowy przewoźnik, Polacy w najbliższym czasie będą mieli możliwość dotarcia na pokładach jego samolotów w nowe zakątki Europy.

Z Wizz Airem zyskujemy

Niedawno przewoźnik uruchomił połączenia do Kutaisi w Gruzji, a teraz od 15 maja 2013 roku polecimy z Wizz Airem z Gdańska dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, do Kristiansand w Norwegii. W tym samym miesiącu węgierskie tanie linie lotnicze uruchomią też świetne na wakacje połączenie z Katowic w każdy czwartek do Larnaki na Cyprze i dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty do Neapolu, po którego zobaczeniu wcale nie umrzemy. Ceny biletów lotniczych do Kristiansand i Neapolu rozpoczynają się od 125 zł, a do Larnaki od 164 zł. Bilety lotnicze na nowe trasy są już w sprzedaży. Wizz Air nie wyklucza uruchomienia w tym sezonie połączeń z Polski do Egiptu i Izraela.

Zyski kosztem strat

Bywa, że w wyniku spadku zapotrzebowania na dane loty, tanie linie lotnicze Wizz Air po prostu je zamykają. Tak też będzie w najbliższym czasie z trzema trasami na irlandzkie lotnisko Corc. Z gdańskiego portu lotniczego ostatni przelot na nie odbędzie się 7 kwietnia, z Lotniska Poznań dzień później, a z Katowic 18 maja. Wizz Air kasuje także loty z Poznania do Dortmundu. To właśnie dzięki zamykaniu nierentownych i nie cieszących się zapotrzebowaniem tras zyskujemy na zwiększeniu częstotliwości takich kierunków, które bardziej odpowiadają naszemu popytowi.

Jaki bagaż na pokład z Wizz Airem

Podróżując tymi tanimi liniami lotniczymi na pokład samolotu możemy zabrać tylko jedną sztukę bagażu. Nieprzekraczający wymiarów 42x32x25 cm bagaż podręczny może przez nas zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Musi się on mieścić pod naszym siedzeniem. Jeśli przekracza on te wymiary, ale jest nie większy niż 56 x 45 x 25 cm, wniesiemy go też na pokład tyle, że będziemy musieli za niego uiścić opłatę 45 zł. Musi się on zmieścić w schowku nad naszym siedzeniem i osobiście musimy być wstanie go tam umieścić. Z kolei dozwolona jedna sztuka bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 32 kg.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X