W Chicago fajnie jest!

ChicagoNad jeziorem Michigan w stanie Illinois położone jest trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto USA. Dzięki swoim atutom, jakimi niewątpliwie jest niezwykle oryginalna architektura i parki, Chicago jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miastem, określanym mianem „Wietrznego miasta”. To tutaj w 1885 roku został zbudowany pierwszy na świecie drapacz chmur, Home Insurance Building.

Przez Chicago przewalają się, co roku miliony turystów. Prawie każdy chce się mu przyjrzeć z jadącej nadziemnej kolejki, czyli Chicagowskiej Linii Metropolitalnej. Najlepszą miejscówką do oglądania krajobrazów za oknem są siedzenia w pierwszym wagonie przy przedniej szybie. Trasa przejazdowa obejmuje obszary od Lincoln Park ZOO na południe, aż po Muzeum Historii Naturalnej, i od jeziora aż po autostradę I-90. Z okna kolejki zobaczymy m.in. historyczne Auditorium Building, spektakularne Marina City, muszlę koncertową Pritzker Pavilion i nowy Trump International Hotel and Tower. Za jedyne 2 dolary i 25 centów kupić można bilet na nielimitowaną jazdę po pętli kolejki.

Zieloną enklawą miasta jest Hyde Park. Na terenie Loop mieści się m.in. Sears Tower, z bogatymi zbiorami europejskich impresjonistów, w tym prace samego Picassa – Art Institute of Chicago, Planetarium Adlera, Akwarium Shedda oraz wielki kompleks wystawienniczy McCormick Place i stadion sportowy Soldier Field, na którym rozgrywają się mecze futbolu amerykańskiego zespołu Chicago Bears. W budynku Willis Tower, który jest najwyższym w USA i jednym z najwyższych na świecie oprócz sklepów, restauracji na wysokości 103 piętra znajduje się taras widokowy. Jest to najlepsze miejsce, z którego można się dobrze rozejrzeć po Chicago. Na wewnętrznych ścianach tarasu umieszczone są interaktywne wystawy dotyczące miasta w przeszłości i dziś. Siedem mil na południe od Loop mieszka rodzina Obamów. Ze względu na Secret Service ich dom nie jest jednak zbyt widoczny.

W Chicago nie ma żadnego problemu z noclegiem. Znajduje się tu 180 hoteli w klasie od dwu do pięciu gwiazdek. Są też i tanie hotele. Noce na pewno będą zarywać zachwyceni w Chicago nocnym życiem jego amatorzy, ponieważ znajdą w nim jedne z najlepszych w USA klubów, w których można posłuchać znakomitej, granej na żywo, muzyki jazzowej i sławnego bluesa. W każdą sobotę w Ontourage nightclub można obejrzeć o godz. 22 występy komediowe przypadkowych wędrownych komediantów.

W Chicago znajduje się główny zespół portowy Wielkich Jezior, największy na półkuli zachodniej węzeł kolejowy, przebiega przez miasto i przedmieścia kilka autostrad, w tym osiem międzystanowych, posiada dwa lotniska, Port Lotniczy O’Hare będący jednym z największych, co do ruchliwości świata i drugi nieco mniejszy Midway Airport. Chicago ma rozbudowany system szybkiej kolei miejskiej, metro, sieć znacznej liczebności linii autobusowych i niezliczona ilość taksówek. Swoje siedziby mają tu wielkie koncerny m.in. Playboya, Boeinga i General Electric.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X