Weekend w najpiękniejszej europejskiej stolicy

Paryż uznany jest za światową stolicę mody i kultury europejskiej. Jest siedzibą wielu skarbów naszego kontynentu. W Paryżu jest tyle atrakcji, ze z pewnością nie będziemy się tu nudzić a nasze wczasy będą niezapomnianą przygodą. W Paryżu jest mnóstwo muzeów, z czego najsłynniejszy to Luwr.

WizzAir

Luwr to muzeum wraz z pałacem zlokalizowane w centrum miasta. Leży na prawym brzegu przepięknej paryskiej rzeki- Sekwany. Inaczej nazwany ejst wielkim Luwrem gdyż jest jednym z najatrakcyjniejszych muzeów świata. Do Luwru wchodzi się przez szklaną piramidę. Luwr ma także spora część podziemną w której możemy podziwiać także wiele zabytków. Kolekcja arcydzieł to aż siedem działów.

Bardzo popularne w Paryżu jest także muzeum figur woskowych. Muzeum zawiera sylwetki wielu popularnych ludzi a także mnóstwo innych ciekawostek. Dużą frajda dla zwiedzających jest możliwość zrobienia zdjęć miedzy innymi z figurami Alberta Einsteina. Oprócz tego swoje pokazy prezentują tu iluzjoniści i mimowie.

Sam spacer po uliczkach Paryża to niesamowite uczucie. Paryż jest pełen magii i uroku, nie bez powodu uznany jest za najbardziej romantyczne miasto Europy a tym samym jest także stolicą zakochanych. To miasto jest piękne o każdej porze roku.

Bilety lotnicze do Paryża kupimy w tanich liniach lotniczych Wizz Air. Przewoźnik oferuje tanie przeloty w weekendy zarówno do Francji jak i do Rzymu. Stając się członkami klubu Wizz Air nasz przelot będzie jeszcze tańszy. Weekend w Paryżu czy Rzymie nie będzie już tak nierealny, dzięki obniżkom cen właśnie w węgierskich liniach. WizzAir lata z portu lotniczego w Poznaniu. Jako niskobudżetowy przewoźnik korzysta z mniejszych lotnisk w tym Paryż Beauvais a także Rzym Fiumicino. Węgierskie linie maja swoją główną bazę w Budapeszcie. Wizz Air zwiększył także możliwość przewożenia bagażu podręcznego aż do 32 kilogramów i jest to bagaż bezpłatny. Węgierskie linie to najpopularniejszy przewoźnik w Europie środkowej i wschodniej. W Polsce najczęściej lata z portu lotniczego w Pyrzowicach.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X