Wizz Air przenosi się na lotnisko w Modlinie

Wizz AirTaką wiadomość przekazały władze węgierskiego przewoźnika, nastąpić ma to dokładnie 18 lipca bieżącego roku. Od tego dnia baza operacyjna linii lotniczych Wizz Air mieścić będzie się na lotnisku w Modlinie, a nie jak dotąd w warszawskim porcie lotniczym Okęcie.

Główną przyczyną takie decyzji są koszty, chcąc je ograniczyć, przewoźnik po prostu ucieka z drogiej Warszawy. Przypomnijmy, że tania linia lotnicza Ryanair, od początku swej działalności w Polsce, szerokim łukiem omija naszą stolicę, sukcesywnie wybierając mniejsze, przez co tańsze lotniska. Jak widać na podobny zabieg zdecydował się w końcu Wizz Air. Lotniska Warszawa – Modlin położone jest zaledwie 40 km na północ od miasta stołecznego. Dojazd samochodem z centrum zajmuje ok. 40 minut, a w planach jest również bezpośrednie połączenie kolejowe. Od dnia wielkiego otwarcia lotnisko będzie działać nieustannie przez siedem dni w tygodniu.

Dla węgierskiej linii lotniczej oznacza to komfort w ustalaniu siatki połączeń, przewoźnik uwolni się w ten sposób od ogromnych kosztów, ale także od wielu ograniczeń jakie miały miejsce na Okęciu. Pierwszy ze wspomnianych skutków, z pewnością przełoży się na atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Przez tydzień po ogłoszeniu tej ważnej informacji, trwała promocja, dzięki której można było nabyć bilety z 20 procentową zniżką na biletu na wszystkie loty przychodzące i wychodzące obsługiwane przez port Warszawa – Modlin.

Z nowej bazy operacyjnej linia WizzAir zaoferuje swoim klientom wiele atrakcyjnych połączeń, w śród nich znajdzie się nowość, czyli trzy loty w tygodniu do Stavanger oraz sezonowo do Bourgas.

Wszyscy, którzy zakupili bilety węgierskich linii na loty w dniu 18 lipca lub później, będą powiadamianie o zmianie oraz możliwych zwrotach części kosztów, gdyż ceny biletów mogą się zmienić. Władze linii lotniczych Wizz Air mają nadzieje, że zmiana miejsca nie odstraszy klientów, a wręcz przeciwnie, przewoźnik będzie mógł im zaoferować niższe ceny biletów. Dzięki przeprowadzce linii do Modlina, lotniska z pewnością stanie się ważnym węzłem komunikacyjnym w województwie mazowieckim, ale i całej Polsce. Zarówno prezes portu w Modlinie jak i szef Wizz Air liczą na wspólny sukces, mimo iż poprzeczka podniesiona została dość wysoko.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X