Wyższe ceny w tanich lotach

Ryanair WizzairTanie linie lotnicze rządza się swoimi prawami. Oczywiście ich priorytetem są obniżki biletów lotniczych. Aby to osiągnąć przewoźnicy rezygnują z dodatkowych usług i komfortu. Zawsze tanie linie pobierały opłaty za wystawienie biletu. Pasażerowie zabezpieczali się różnymi kartami, aby uniknąć tych opłat. Obecnie Ryanair wprowadził nowe rozporządzenie. Kartą, jedyną zwalniającą z tych opłat będzie Ryanair Cash Passport. Pasażerowie, którzy nie posiadają tej karty nie mogą bez prowizji, czyli taniej podróżować. Do krajów w którym wprowadzono te rygorystyczne rozporządzenia dołączyła także Hiszpania. Obecnie bez tego paszportu nie polecimy już do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Irlandii i Włoch. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt iż ci pasażerowie którzy zamieszkują kraj w którym ta usługa nie ejst dostępna nie mogą zakupić karty zwalniającej z opłat. Na razie w Polsce nie jest dostępna ta karta, stąd Polacy nie unikną dodatkowych opłat.

Kolejną podwyżką w tanich liniach lotniczych jest opłata za bagaż rejestrowany. Od miesięcy letnich tani przewoźnicy będą podwyższali ceny bagaży, stąd warto ograniczyć się tylko do bagażu podręcznego, który jest w cenie biletu lotniczego.

Tani przewoźnicy nie chcą kojarzyć się już z mniejszym komfortem. Dlatego za dodatkowymi opłatami można zamówić sobie pierwszeństwo wejścia na pokład a także więcej miejsca na nogi.

Mimo różnych dodatkowych opłat tanie linie lotnicze cieszą się ogromną popularnością. W Polsce najczęściej korzystamy z usług Ryanaira i linii Wizz Air. Jedną z tanich linii lotniczych, która oferuje standardy godne tradycyjnych przewoźników jest Easy jet. Brytyjska linia lotnicza oferuje mnóstwo usług dodatkowych. Poza tym jest jedną z najbardziej ekologicznych linii lotniczych. Bardzo dba oto by samoloty w mniejszym stopniu wpływały na zanieczyszczenia środowiska. Easy jet podaje także na pokładach ekologiczną kawę i herbatę. W podsumowaniu roku 2011 easy jet zostało okrzyknięte najlepsza tania linialotniczą w Europie. Najlepszym niskobudżetowym przewoźnikiem na świecie została Air Asia.

Ryanair Wizzair

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X