Zmiany w cenniku w wizz air

wizz airZakup biletów lotniczych w tanich liniach stało się coraz to bardziej popularne. Powodem są niskie ceny, które kuszą do organizowania wczasów w różnych zakątkach Europy. Sam bilet lotniczy możemy upolować nawet za kilka złotych, jednak opłaty dodatkowe często są naprawdę wygórowane. Każda linia lotnicza oferuje w cenie biletu tylko bagaż podręczny, rejestrowany jest dodatkowo płatny. Jednak linia wizz air wciąż zmienia cennik tych opłat. Według węgierskiego przewoźnika cena za bagaż rejestrowany ma być uzależniona od długości lotu. Poza sezonem cena za bagaż podczas podróży trwającej do 110 minut ma wynosić 68 złotych. W sezonie zwiększy się do 113 złotych. Podróż trwająca do 160 minut, będzie jednoznaczna z ceną 90 złotych, a w czasie sezonu wynosi 135 złotych.

Dodatkowe opłaty w tanich lotach

Wizz air liczy sobie także dość spore kwoty za inne usługi. Siedzenie w pierwszych rzędach na pokładach samolotu kosztuje około 10 euro od osoby. Dodatkowo płaci się także za miejsce na nogi. Wybór jedzenia na pokładach także nie jest zbyt duży. Ponadto nie zawsze wykup dodatkowego bagażu rejestrowanego jest opłacalny. Wielokrotnie zdarza się, że bagaż dociera ze sporym opóźnieniem. Tak stało się z walizkami ponad 60 pasażerów, którzy lecieli z portu lotniczego w Katowicach do Bergen. Lot miał miejsce w niedziele, natomiast podróżni otrzymali walizki w czwartek. Nie udzielono także żadnych informacji na temat zagubionego bagażu. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, jednak wizz air jest znany z takich przypadków. Niestety ceny za bagaż rejestrowany wciąż rosną, co nie jest proporcjonalne do wykonywanych usług.

Tanie latanie kontra regularni przewoźnicy

Dodatkowe opłaty i niezbyt miłe traktowanie podróżnych sprawia, że często pasażerowie jednak wolą zapłacić więcej za bilet lotniczy i przeżyć podróż spokojnie. Tanie loty kuszą. Stąd najlepiej ograniczyć się tylko do bagażu podręcznego, który niestety także w liniach wizz air został zmniejszony. W innych, nadal jest to 10 kilogramów. Regularne linie jak Sas czy Lufthansa oferują większą cenę za przelot. Jednak ma to swoje plusy. Na pokładach samolotów dostaniemy smaczny i zdrowy posiłek w cenie biletu, a pełny bagaż także jest w tej cenie. Na pasażerów czeka większy luksus, jednak za wyższą cenę.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

 
X